Önü Açık 2 Yıllık Bölümler

En çok tercih edilen 2 yıllık bölümler genelde Önü Açık 2 Yıllık Bölümler arasında yer almaktadır. Önü açık bölümler maaşları yüksek olduğu için tercih edilir.

Meslek seçiminizi yaparken seveceğiniz/sevdiğiniz bir mesleği seçmeye özen gösterin.

Önü Açık 2 Yıllık Bölümler

Anestezi Bölümü

2 yıllık bölümler arasında sağlık alanında çalışmak isteyenler için tercih edilebilecek en iyi bölümlerden bir tanesi anestezi bölümüdür.

Anestezi mezunu bir kişi ameliyat öncesi hastayı uyutmak, takip etmek ve ameliyat sonrasında uyandırmakla görevlidir. Anestezi bölümü önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır.

Anestezi Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Anestezi teknikeri bir kişi eğer devlet kurumunda görev alıyorsa alacağı maaş 4000 TL – 5000 TL arasında (Döner sermaye vs.) olacaktır. Özel hastanelerde ise maaş daha düşüktür.

Anestezi Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Ağız Ve Diş Sağlığı Bölümü

Küçükten büyüğe herkesin ortak problemlerinden birisi ağız ve diş sağlığıdır. Ağız ve diş sağlığı bölümü önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır.

Ağız Ve Diş Sağlığı Bölümü mezunları Diş hekiminin yanında hastanın hazırlanması, işlem sırasında yardımcı olma gibi görevlere sahiptir.

Ağız Ve Diş Sağlığı Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Devlet hastaneleri veya ağız diş sağlığı merkezlerinde çalışanlar 4000 TL – 5000 TL arasında maaş almaktadır. Özel kurumlarda çalışanlar ise genelde daha düşük ücret almaktadır.

Ağız Ve Diş Sağlığı Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Adalet Bölümü

Adalet bölümü mezunları adalet ve hukuk alanında birçok bilgiyi öğrenmiş olurlar. Adalet bölümü önü açık 2 bölümler arasında en çok tercih edilen bölümlerden biridir.

Önü Açık 2 Yıllık Bölümler
Önü Açık 2 Yıllık Bölümler

Adalet Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Adalet bölümü öğrencileri başarı ile mezun olduklarında “Adalet Meslek Elemanı” ünvanı kazanırlar. Mezunların çalışabileceği alanlar oldukça geniştir. Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan bir kişi 4000 TL – 5000 TL arasında maaş alabilir. Adalet meslek elemanı olarak görev yapan birisi ise 3000 TL – 4000 TL arasında maaş almaktadır.

Adalet Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Ameliyathane Hizmetleri Bölümü

Ameliyathanelerde en önemli rol alan çalışanlar arasında Ameliyathane Hizmetleri Bölümü mezunları bulunmaktadır. Ameliyathane hizmetleri bölümü önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır.

Ameliyathane Hizmetleri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Ameliyathane Hizmetleri Bölümü Maaşları devlet kurumunda çalışanlar için 3200 – 5300 TL arasındadır. Ancak hastaneye göre bu miktar değişebilmektedir. Özel hastanelerde ise daha düşük maaş verilebilmektedir.

Ameliyathane Hizmetleri Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Bilgisayar Programcılığı Bölümü

21. Yüzyılda hayatımızda önemli bir yere sahip olan bilgisayar ve teknoloji giderek daha da önemli bir noktaya gelmeye devam ediyor. Bilgisayar Programcılığı Bölümü bilgisayar ve proglama konusunda uzman bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bilgisayar Programcılığı bölümü önü açık 2 yıllık bölümler arasında yerini almaktadır.

Bilgisayar Programcılığı Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Bilgisayar Programcılığı Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Bilgisayar Programcılığı Bölümü Maaşları günümüzde 3000-4000 TL olarak değişmektedir. Bu ücret sizin deneyimlerinize ve portföyünüze göre değişebilir.

Çocuk Gelişimi Bölümü

Çocuk Gelişimi bölümü, 0-18 yaş aralığındaki çocukların eğitiminde ve gelişimine katkı sağlayacak uzmanlar yetiştirilmesi için kurulmuş bir bölümdür.

Çocuk Gelişimi Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Çocuk gelişimcilerinin maaşları ortalama 3000-4000 TL olarak değişmektedir.

Çocuk Gelişimi Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü

Sağlık bölümleri arasında tercih edilebilecek bölümlerin başında gelen Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü önü açık bölümler arasında yer almaktadır.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri maaşları 3000-4000 lira arasında maaş alabilirler. Bu ücret kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Gemi İnşaatı Bölümü

Gemi İnşaatı Bölümü ülkemizde denizcilik faaliyetlerinin artmasını sağlamak için açılmış bir bölümdür. Bu bölümde gemi üretimi sağlayan tersanelere meslek elemanı yetiştirilmektedir.

Gemi İnşaatı Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Gemi İnşaatı maaşları 4500-5500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Gemi İnşaatı Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü

Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü de tıpkı diğer sağlık bölümleri gibi önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır.

Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurumlarında görev alan Patoloji Laboratuvar Teknikleri mezunları 3500-4000 lira arasında maaş almaktadırlar. Özel hastanelerde ise bu ücret daha az olabilir.

Patoloji Laboratuvar Teknikleri Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Uçak Teknolojisi Bölümü

Uçak Teknolojisi bölümü önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır. Havacılık sektörü işletmelerinde bakım ve onarım teknisyenlerinin yetiştirildiği bir bölümdür.

Uçak Teknolojisi Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Uçak Teknolojisi Bölümü Maaşları 3500-4500 Tl arasında değişmektedir.

Uçak Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Lojistik Bölümü

. Lojistik bölümü önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır.

Lojistik Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Lojistik Bölümü Maaşları 4000 ile 10000 Tl arasında değişmektedir.

Lojistik Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

İlk Ve Acil Yardım Bölümü

İlk Ve Acil Yardım Bölümü sağlık bölümleri arasında çok tercih edilen bir bölümdür. Önü açık 2 yıllık bölümler arasında yer almaktadır.

İlk Ve Acil Yardım Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurumlarında görev alan bir İlk ve Acil yardım teknikeri maaşı 4000-4500 TL arasında değişmektedir.

İlk Ve Acil Yardım Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Odyometri Bölümü

Odyometri Bölümü, hastanelerin kulak burun boğaz birimlerinde hekim ile birlikte çalışacak odyometristler yetiştirmektedir. Bölümün öğretim süresi 2 yıldır.

Odyometri Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Odyometri Teknikeri maaşı 3500-4300 lira arasındadır.

Odyometri Taban Puanları ve Başarı sıralamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir